انواع تجهیزات مکانیکی

تاریخ انتشار : 2016/07/04

(mechanical equipment)

 

 

انواع شیلنگ‌های صنعتی و هیدرولیک (Hydraulic & Industrial Hoses)

      شیلنگ های صنعتی و شیلنگ های هیدرولیک برای انتقال انواع سیال استفاده می شود و بر اساس کارایی به گونه های مختلف فشار قوی (سیم دار) که عموما برای انتقال روغن کاربرد دارد و بر مبنای فشار کاری به صورت یک لاسیم، دو لا سیم، چهار لا سیم و شش لا سیم تولید می گردد، و شیلنگ های صنعتی که فشار پایین تری نسبت به شیلنگ های هیدرولیک را تحمل می کند و بنا به نوع مصرف و نوع سیال به شیلنگ های هوا، روغن، مواد غذایی، ضدسایش ( سند بلاست )، بتون، اسید، بنزین و گاز تولید می شود، تقسیم بندی می گردد.

 

 

انواع بگ فیلتر و غبارگیر و فیلتر پرس:

      فیلتر کیسه‌ای یکی از تجهیزاتی است که به صورت گسترده برای غبارزدایی هوا در صنایع سیمان و فولاد و… استفاده می‌شود.

       این نوع از فیلترها دارای بازدهی غبارگیری بالا می‌باشند که با توجه به نوع غبار تا ۹۹٫۹ درصد بازدهی دارند. عاملی که کاربرد آن را محدود می‌کند، دمای گاز ورودی به آن می‌باشد، با پیشرفت‌های جدید در تهیه الیاف کیسه ای دامنه استفاده از آن‌ها وسیع‌تر شده است.

       با استفاده از مصنوعات نساجی جدید کیسه‌ها تحمل دمای بالاتر از ۲۰۰ درجه سانتیگراد را دارند.

 

 

انواع پارچه های ایراسلاید (Air Slide) :

       پارچه های ایراسلاید راه حل فنی بسیار خوبی برای انتقال پنوماتیک مواد فله اعم از پودر یا مواد دانه‌های کوچک و ذخیره محصولات پودری و حجیم می باشد و در تخلیه، کاهش هزینه‌ی انتقال و همگن سازی پودر یا مواد دانه‌های کوچک کاربرد دارد و مقاومت در برابر تجزیه و پوسیدگی، تخلیه کامل بدون چسبندگی، مقاومت در برابر سایش و عمر طولانی‌تر مهمترین ویژگی آنهاست.

       ایراسلاید ها بسیار کارآمد بوده و با صدای بسیار کم کار می کنند و بدلیل داشتن تجهیزات بدون حرکت، بسیار مقرون به صرفه و نیاز به تعمیر و نگهداری بسیار کمی دارد.

 

 

انواع (نوار) تسمه نقاله:

       تسمه نقاله نواری است متحرک که در جنس، رنگ ، اندازه و ابعاد مختلف برای انتقال مواد و کالا و دیگر اشیاء در صنایع سیمان، معادن، فولاد، صنایع غذایی، دارویی، بهداشتی و …. برای سهولت در جابجایی و بالابردن بهره وری و تولید در خط های تولید کارگاه ها و کارخانه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

  • تسمه نقاله در صنعت سیمان

       تسمه نقاله در صنعت سیمان با متریال‌های پایه با سایندگی بسیار زیاد و مواد با دمای بسیار زیاد مانند کلینکلر داغ (برخی گریدهای آن در شرایط سخت کاری و دمای بسیار زیاد تا ۴۰۰ درجه سانتی گراد) در تماس هستند تولید می گردند و از این رو حرارت مداوم و کشیدگی اجتناب ناپذیر در الواتورها شرایط دشواری را برای تسمه نقاله‌ها پدید می‌آورند.

  • تسمه نقاله در صنعت فولاد

       این نوع تسمه نقاله باید دارای پوششی مقاوم در برابر سایش و حرارت باشد تا در تمامی مراحل تولید و همچنین ساخت در صنایع فولاد مقاومت لازم را دارا باشند. به طور متداول و به صورت عمده در صنایع فولاد از تسمه نقاله جهت انتقال سنگ های معدنی ، کلوخه ، کوک های صنعتی و انواع پالت استفاده می گردد. نوار نقاله های ضد سایش، ضد روغن، ضد حرارت (نسوز) و نوار نقاله ضد آتش بیشترین نوع تسمه نقاله مورد استفاده در صنعت فولاد می باشند.

 

انواع کاسه نمد:

       کاسه‌نمد نوعی آب‌بند برای درز‌بندی شفت‌های دوار Rotary  و محوریRadial   می‌باشد که از نشت سیال (مایعات) به خارج از پوسته‌ جلوگیری می‌کند. کاسه نمد بخش جداناپذیر در هر سیستم چرخشی و حرکتی است.

       از کاسه‌نمد‌ها در گیربکس‌ها، سیلندر‌های هیدرولیک و غیره جهت ممانعت از نشتی روغن حتی در فشار‌ّهای بسیار بالا و ممانعت از ورود آلودگی‌‌ها و عناصر دیگر به محفظه‌ی سیستم روانکاوی به دفعات استفاده می‌شود.

 

دیدگاه ها بسته شده اند.

برخی از مشتریان

فولادسپیدفراب‌کاشان
آهن‌وفولادارفع‌اردکان
مجتمع‌ پتروشیمی مبین
مجتمع سیمان غرب
مجتمع سیمان هگمتان همدان
مجتمع سیمان شاهرود
نیروگاه شهیدمفتح همدان
نیروگاه شهیدسلیمی نکا