انواع عایق های حرارتی

تاریخ انتشار : 2020/05/31

(Refractory Thermal Insulation)

 

درباره عایق های حرارتی

       با توجه به اهمیت بالای ذخیره سازی مصرف انرزی در واحدهای صنعتی و جلوگیری از آسیب رسیدن به اپراتورهای دستگاههای حرارتی، استفاده صحیح و اصولی از عایق های حرارتی پارچه ای نسوز، امکان بسیار مطلوبی را در رسیدن به این مهم فراهم می کند.

       عایق های حرارتی نسوز که در انواع مختلفی طراحی و تولید می شوند به دلیل مقاومت بالا در برابر حرارت و انتقال گرما، کارایی بسیار بالا و مطلوبی برای جلوگیری از انتقال حرارت و آسیب دیدگی اپراتورها دارند.

       شرکت فنی ، مهندسی و بازرگانی آوند تجهیز صنعت ایرانیان با تکیه بر توان فنی و تجربه بالای مدیران و کادر تولید خود امکان مشاوره، طراحی و تولید انواع عایق های حرارتی پارچه ای نسوز جهت کارخانجات و کلیه صنایع مادر را دارد.

 

۱- جلیقه های حرارتی پارچه ای (ژاکتهای حرارتی)

       در هر واحد صنعتی، حدود شصت درصد از درآمد سرانه، برای خرید انرژی مصرف می شود که با استفاده از عایق ها می تواند از این زمینه ها بکاهد. عایق های حرارتی بسته به محل کارکرد در انواع و طرح های مختلفی طراحی و تولید می شوند. این محصولات از جمله محصولات تولیدی با ساختار پتو هستند که با استفاده از انواع پارچه های نسوز پوشیده می شوند و دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر حرارت بوده و از آن ها می توان برای جلوگیری از انتقال حرارت و آسیب دیدگی اپراتور استفاده کرد.

 

 

۲- بالشتکهای عایق حرارتی و صوتی

       بالشتکهای عایق حرارتی، با استفاده از پارچه های نسوز فایبرگلاس و یا فایبر سرامیک و با کارگزاری لایه های داخلی سرامیک بلانکت (پتوی سرامیکی) و گاها با استفاده از پشم سنگ با توجه به محل کاربرد و سفارش واحد فنی در ابعاد و ضخامت و اندازه های مختلف تولید می گردند.این بالشتک هابا مقاومت حرارتی در حدود ۱۲۰۰ درجه سانتی گراد، دارای استحکام بسیار بالایی است که در برابر عواملی نظیر سایش و خوردگی نیز مقاومت بالایی دارد. کلیپس های نگهدارنده استیل نیز برای حفظ یکپارچگی آنها بکار می رود.

       محل استفاده از بالشتکهای عایق حرارتی در پوشش دهی توربین های بخار و گاز، بدنه بویلر، فیدپمپ، درام ها، سایلنسر و سایر تجهیزات نیروگاهی، پالایشگاهی و پتروشیمی و صنایع دیگر کاربرد فراوان دارد.

بالشتک های حرارتی در ابعاد و اندازه های گوناگون

       استفاده از بالشتکهای حرارتی مزایای قابل توجهی دارد از جمله:

 • قدرت جذب بسیار بالای حرارت و صوت
 • استحکام و طول عمر بسیار بالا
 • امکان استفاده مجدد از آنها
 • سهولت در نصب و دمونتاژ

 

۳- عایق های پوششی شیرآلات صنعتی

       کاور های حرارتی بعنوان عایق بسیار مناسب و مطمئنی برای جلوگیری از هدر رفتن انرژی در تأسیسات انتقال انرژی محسوب می گردند و به عنوان پوششی برای انواع لوله، شیرآلات صنعتی، فلنج ها و اتصالات و سایر تجهیزات بکار رفته در خطوط لوله بکار می روند. شیرآلات صنعتی و فلنجهای بکار رفته در نقاط حساس و با حرارت بالا معمولا در صورت عدم عایق کاری مناسب به عناصر آسیب پذیر و حساسی تبدیل می شوند.

        عایق های پوششی شیرآلات با داشتن مقاومت بالا در برابر عواملی مانند روغن، بخار و آب داغ، با ایجاد لایه ای محافظ بر روی تأسیسات، ضمن صرفه جویی در مصرف انرژی، مانع از ایجاد خطرات سوختگی ناشی از تماس اپراتور با شیرآلات و تجهیزات خواهد شد. این عایق های حرارتی انعطاف پذیر، با مقاومت حرارتی برابر ۶۰۰ درجه سانتیگراد، قادر به کاهش قابل توجه هزینه های ناشی از مصرف انرژی بوده و قابل استفاده بر روی انواع شیرآلات صنعتی می باشند.

 

فرم ارسال درخواست عایق های حرارتی

  دیدگاه ها بسته شده اند.

  برخی از مشتریان

  فولادسپیدفراب‌کاشان
  آهن‌وفولادارفع‌اردکان
  مجتمع‌ پتروشیمی مبین
  مجتمع سیمان غرب
  مجتمع سیمان هگمتان همدان
  مجتمع سیمان شاهرود
  نیروگاه شهیدمفتح همدان
  نیروگاه شهیدسلیمی نکا